Go to Top

Пореден повод за гордост

Русе е известен със знаменитата си стрелкова школа, създала в миналото носители на европейски и международни медали.

Ученикът от VІІІ „а“ клас в ПГСАГ „П.Пенев“ – Русе Борис Георгиев Димитров тренира повече от три години спортна стрелба с пистолет към спортен клуб „Локомотив – Тончо Тодоров“ – Русе. Възпитаник е на треньора Севдалина Стоянова, възраждаща пътя на русенските спортисти към победата в родни и международни състезания. Тренировките се провеждат на новооткритото стрелбище „Мария Грозева“.
За краткия период, през който тренира,  Борис е участвал в 25 състезания, на които е спечелил 19 медала (пет бронзови, четири сребърни и единадесет златни). На Държавното първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие / пневматичен пистолет – 10 м 40 изстрела/ през месец март  2019 г. в София състезателят е класиран на четвърто място с 339 точки и на второ  в отборното класиране.

Екипът на ПГСАГ „П.Пенев“ – Русе се гордее с неговите успехи и му пожелава бъдещи победи.